Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
25 postów 2647 komentarzy

fretka

fretka - Dresiara

Mam kilka pytań

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Houston, mamy problem.

Dlaczego w połowie 2009 r. amerykański rząd zrezygnował z programu „Constellation”? A jeśli w 1969 r. pojawiły się takie technologie, by lecieć na księżyc, i dlaczego w 2009 r. Nie ma takiej możliwości ?!

https://pl.wikipedia.org/wiki/Program_Constellation

2.     Dokąd trafiły rakiety Saturn, gdzie są kapsuły do ​​bezpiecznego powrotu załogi na Ziemię? To znaczy rakieta Saturn-5  stworzona dla lotów na Księżyc wydaje się jest  ale z jakiego powodu, nie jest używana.

3.      Dlaczego NASA nie ma wiedzy o środowisku promieniowania poza orbitą Ziemi? Jak Amerykanie pokonali pas Van Allena i nie umarli z powodu promieniowania? Promieniowanie słoneczne jest szkodliwe dla ludzi. Promieniowanie jest jedną z głównych przeszkód w eksploracji kosmosu. Z tego powodu, zarówno w załogowej sondzie kosmicznej, jak iw skafandrze kosmicznym na jej powierzchni, astronauci powinni otrzymać zabójczą  dawkę promieniowania. Jednak wszyscy żyją. Chociaż według niektórych obliczeń, w celu ochrony astronautów przed promieniowaniem kosmicznym, ściany statku i skafandra muszą mieć co najmniej pół metra grubości, wykonane z ołowiu.

4.     Dlaczego osłona termiczna kapsuły powrotnej nie została stworzona? Gdzie są technologie jego tworzenia? Bez odpowiedniej ochrony termicznej kapsuły każdy załogowy lot na Księżyc byłby podróżą w jednym kierunku.

5.     Jeśli, zgodnie z oświadczeniami NASA, silniki F-1 zostały opracowane dla Saturna, z siłą ciągu silnika 790 tf. Dlaczego więc Stany Zjednoczone nadal nie mają silnika rakietowego o tej samej mocy, który rzekomo był wykorzystywany w programie lotu na księżyc człowieka i kupuje silniki TF RD-180 z siłą ciągu silnika 390 tf. z Rosji?

Ostatnio w mediach pojawiła się informacje, że doradca naukowy Trumpa powiedział w wywiadzie, że Stany Zjednoczone nie wylądowały na Księżycu. David Gelernter, profesor Uniwersytetu Yale i doradca prezydenta Stanów Zjednoczonych w dziedzinie nauki stwierdził, że Stany Zjednoczone nie mogą polecieć na Marsa do 2030 roku skoro nie mogły nawet wylądować na Księżycu. «How can we manage to organize a U.S.-crewed orbital Mars mission by the mid-2030s when we never even went to the moon? »

6.     Skoro Rosjanie wszystko kopiowali to dlaczego nie skopiowali „Apollo’’ ?

7.     I zastanawia mnie jeszcze jedno, Rosjanie zanim wysłać człowieka na orbitę wykonali multum testów bezzałogowych, wysyłali psy, żółwie i inne zwierzęta a Amerykanie  tak po prostu wystrzeliły dorosłych i dorodnych chłopów w kosmos bez żadnych testów?

8.     No i te focie z powrotu J

https://topwar.ru/uploads/posts/2019-03/thumbs/1553671944_ap7-s68-52542.jpg

Podsumowanie:

Jeżeli ktoś zadeklarował, że przepłynie żabką La Manche a na drugim brzegu pokazuje  mokre majtki to nie dowód, że wziął i przepłynął „Kanał Angielski”. Nie musimy udowadniać, że ich tam nie było, to oni muszą udowodnić, że wylądowali na Księżycu. No razie takich dowodów nima. A Ty drogi czytelniku wyląduj w końcu na Ziemi.

Pozdrawiam

http://bolshoyforum.com/wiki/Попов_А.И:_Бодряки_NASA_с_орбиты

https://www.aulis.com/moonbase2014.htm

KOMENTARZE

 • link nie wchodzi
  http://bolshoyforum.com/wiki/%D0%9F%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D0%B2_%D0%90.%D0%98:_%D0%91%D0%BE%D0%B4%D1%80%D1%8F%D0%BA%D0%B8_NASA_%D1%81_%D0%BE%D1%80%D0%B1%D0%B8%D1%82%D1%8B
 • autor
  Zapomniałaś że projektom Gemini i Apollo szefował nazistowski geniusz - Werner von Braun. Osiągnięcia naukowe III rzeszy wyprzedzały aliantów co najmniej 50 lat (jak nie więcej). Dlatego po wojnie Rosjanie i Amerykanie tak się ścigali żeby zagarnąć jak najwięcej nazistowskich naukowców i dokumentację. Nie jest tajemnicą że jak by II wś przeciągnęła się do października to Hitler by posiadł bombę atomową. Zresztą nie dziwi tak szybkie wyprodukowanie bomby atomowej przez Amerykanów tuż po przejęciu naukowców hitlerowskich. Wracając do tematu, Myślę że von Braun nie przekazywał całej wiedzy i technologii Amerykanom. Idiotą nie był, i zdawał sobie sprawę że jeżeli będzie to na rękę Jankesom to się go pozbędą bez mrugnięcia okiem. Von Braun był geniuszem i wizjonerem, może posiadał sposoby na te kosmiczne zagrożenia. Piszesz że nie przeprowadzali prób na zwierzętach, a po co jak mieli dokumentację doświadczeń z próżnią, przeciążeniami, promieniowaniem itp. i to nie na zwierzętach, ale na ludziach z obozów koncentracyjnych.
 • @marek500 11:46:17
  Coś w tym jest, co piszesz. Niewątpliwie, cały dorobek w postaci nazistowskich geniuszy z dziedziny medycyny posłużył się amerykanom. Ale mam wątpliwości, że da się przekroczyć pas Van Allena.
 • @marek500 11:46:17
  Dlaczego teraz nie latają. Co, schematy spłonęły i technologie szlak trafił? Skoro to takie łatwe to czemu do tej pory niema tam żadnej bazy? Tyle kasy bulą milionerzy na sztuczne wyspy albo po orbicie polatać a na Księżyc by nie polecieli? Nie tam nic do zbadania? Wszystko już wiedzą?
 • @fretka 12:20:56 Przypominam, na Księżycu astronauci używali Lunar vechicle z GUMOWYMI OPONAMI
  a guma w "księżycowej" temperaturze -152 stopnie C TRWARDNIEJE i przy byle wstrząsie ulega pokruszeniu (robiłem takie doświadczenia, zanurzając kawałek gumy z "dewarze" ze skroplonym powietrzem):

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/d4/Apollo_15_Lunar_Rover_final_resting_place.jpg
 • @Berkeley72 12:55:43
  Bardzo dobre pytanie. A bierze Pan uwagę kevlar i teflon? :) Toż to czyni cuda.
  A Trump ostatnio powiedział, że nie na sensu lądowanie na Księżycu, bo można od razu lecieć na Marsa. Toż to przez kolejne sto lat można doić podatnika.
 • @fretka 10:53:00
  Przepraszam podam dalej. NE ma bardzo nieinteligentny skript, który zamienia każdy protokół http na https. Niestety podany serwer https nie obsługuje. Może źle ustawiony, a może za drogie.
 • @fretka 13:12:28
  P.S. Tu mogłaby być dobra reklama firmy DuPont.
  Ale płacić nie chcą.
 • @adevo 13:13:48
  Oki doki! Dodałam w komentarzu.
  "Nie ma sytuacji bez wyjścia. Kiedy Bóg drzwi zamyka to otwiera okno."
 • @Berkeley72 13:27:07
  Pie...lenie o Szopenie.
 • @fretka 13:23:07 Proszę "Fretkę" o wybaczenie, przerzucam tutaj komentarz do tekstu
  http://bar-bara.neon24.pl/post/149827,bog-jest-miloscia-1jan-4-8

  bo "Bar-bara" ("Bara-bar", czy też nawet sam "pedant"?) już mnie tam ZBANOWAŁ(A).

  Chodzi o mą odpowiedź na "pedanta" zapewnienie iż //Otóż Pan się myli i Św. Pawła wcale nie rozumie.//

  Oto ta odpowiedź na "pedanta" zapewnienie, ze na (BEZ) - a raczej (MIKRO)MYŚLI św. Pawła się nie znam:

  Posłużyłem się cytatem z tekstu " “KAŻDA WŁADZA POCHODZI OD BOGA” ( http://markglogg.eu/?p=2647 , styczeń 2019)

  //David Irwing na ten (holokaustu) temat wypowiedział zaledwie dwa zdania: „Około roku 1970, (żydowska) firma PR zaproponowała, by dać temu (przedsięwzięciu) jedną nazwę (Holokaust) i by trwać przy tej nazwie i by trwać przy jej społecznym wyobrażeniu – i stopniowo wy (żydowska oligarchia) zarobicie na tym miliardy. I to jest to co się stało.”

  Jak zauważyłem to w Addendum do mego sprawozdania z Sirnach, ta formuła Irwinga może być potraktowana jako uniwersalna metoda robienia Złota (Gold) za pomocą Boga (God) przy wykorzystaniu odpowiednich ofiar. Jeśli bowiem podstawimy:

  ‘1970’ = ‘70 n.e.’

  ‘Żydzi’ = ‘chrześcijanie’

  ‘żydowska firma PR’ = ‘Św. Paweł & Co.’

  ‘Holokaust’ = ‘Chrystus ukrzyżowany’

  ‘żydowska oligarchia’ = ‘biskupi kościoła’

  To otrzymujemy zdanie:

  „Około roku 70 n.e. św. Paweł & Co. zaproponował, nadać temu przedsięwzięciu jedną nazwę ‘Chrystus ukrzyżowany’ i by trwać przy tej nazwie i by trwać przy jej społecznym wyobrażeniu – i stopniowo wy, biskupi kościoła zarobicie na tym góry złota. I to jest to co się stało, w szczególności w państwie Watykan.”

  Jest to prawie jednozdaniowe streszczenie dwóch tysięcy lat historii istnienia „bożego przedsiębiorstwa” pod nazwą Kościół Chrystusa Ukrzyżowanego. Jeśli zaś weźmiemy pod uwagę, że oparta o mit założycielski Holokaustu, blisko już 70-letnia historia nowoczesnego Izraela, to pasmo nieustających zbrodni tego NOWOTWORU LUDZKOŚCI na bliskim Wschodzie, to i nie trudno sobie wyobrazić, że i podobnie wyglądać musiała KRYMINALNA HISTORIA CHRZEŚCIJAŃSTWA – by zacytować tytuł dostępnej w języku polskim niedawno opublikowanej monumentalnej pracy Karlheinza Deschnera.

  http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2013/11/gold-and-god-193x300.jpg

  Jeszcze raz Z GÓRY dziękuję "Fretce" za możliwość opublikowania tego komentarza do "BÓG JEST MIŁOŚCIĄ" (do ZŁOTA):

  ***

  Skądinąd, to lądowanie Amerykanów na Księżycu pól wieku temu, też było podyktowane tego rodzaju BOGIEM W FORMIE ZŁOTA...
 • @Berkeley72 13:27:07
  Jedyny argument jaki mają to to, że po tylu latach to by się wydało (Brzytwa Ockhama?). Dość mocny argument,zważywszy na to że sprawa dość stara (50 lat) u trudna do udowodnienia(trzeba tam polecić i sprawdzić) i mało osób jest w to zamieszane, a pewnie też mają jakąś klauzule do podpisania.(Snowden to pikuś?) , a póki co nie ma globalnej dominacji bez opanowania Księżyca. Tyle.
 • @fretka 13:57:19
  I wszystko zgodnie z zasadą nazistowskich geniuszy ''Im większe kłamstwo, tym ludzie łatwiej w nie uwierzą'' .
 • Vlad Palovnik!!
  Ten co stawia pały. Uzasadnij to! Za trudne pytania, czy co?
 • @fretka 13:23:07
  To poważny błąd. Nasz informatyk prosi o cierpliwość. Musi pewnie napisać nowy skrypt.
 • @Berkeley72 12:55:43
  Bardzo ujemne temperatury są na nieoświetlonej stronie księżyca. Cykle rozgrzewania i schładzania powierzchni księżyca są 28-dniowe. Gdy się ląduje na Księżycu, to wybiera się miejsce oświetlone słońcem, a wtedy powierzchnia księżyca nie ma minus 152 Celsjusza. Zaś przedmioty oświetlane słońcem nagrzewają się trochę mocniej jak na Ziemi, bo Księżyc nie ma atmosfery.
  Więc dlatego gumowe koła mogły być użyte w pojeździe.

  Po programie Apollo nie latano na Księżyc, bo NASA miała wydany zakaz lotów na Księżyc, bo jest już zasiedlony przez kosmitów. Różne frakcje galaktyczne, mają na nim obiekty na miejsce spotkań. Coś na wzór jak ONZ dla państw na Ziemi. NASA zaś robiła na nim eksplozje. Niemniej jednak obecnie NASA lata tam w ramach dyskusji z kosmitami, ale nie Saturnem tylko na UFach z zawrotną szybkością.
  Proszę się edukować na:
  https://kosmiczneujawnienie.com
 • @Mufinek Sposypkom 15:23:16
  " Cykle rozgrzewania i schładzania powierzchni księżyca są 28-dniowe."
  A to niby z jakiej okazji?
 • @rysio 15:38:44
  "" Cykle rozgrzewania i schładzania powierzchni księżyca są 28-dniowe."
  A to niby z jakiej okazji?"

  Podpowiem Panu, bo miesiąc lub doba ksiezycowa astronomicznie ma mniej wiecej koło 28 dni.

  Księzyc jest zawsze zwrócony tą samą stroną do Ziemi. Podczas pełni ta strona jest oświetlona Słońcem, podczas nowiu przeciwna.
 • Mam kilka pytań
  Czy ziemia jest płaska
  Cy Rosjanie wylądowali na słońcu
  Czy Elvis Presley nadal mieszka i żyje w Moskwie

  8-))))
  pzdr.
 • @Berkeley72 13:38:56
  "Około roku 70 n.e. św. Paweł & Co. zaproponował, nadać temu przedsięwzięciu jedną nazwę ‘Chrystus ukrzyżowany’"

  Tak napewno. Proszę jeszcze opowiedzieć o Wielkiej Lechii albo o Wielkiej Ukrze.
 • @Mufinek Sposypkom 15:23:16 Nie dawało by się na Księżycu użyć opon z kauczuku
  W dodatku jak widać opon NAPOMPOWANYCH, bo gdyby były PEŁNE to by ważyły prawie tyle co cała reszta. Powód:

  Księżyc nie ma atmosfery i wszędzie, poza zasięgiem Słońca, temperatura jest taka jak w cieniu. kauczuk to b. słaby przewodnik ciepła i opony częściowo ogrzane, tym bardziej mały by tendencję do pękania (i powietrze by z nich uszło?)

  Widziałem amerykańskie próby zakamuflowania tej "niedoróbki" scenariusza za pomocą hiper sophisticated "niby opon" ze stalowej siatki o b. małych oczkach. Ale przecież przez 'oczka" takich "niby opon" do ich wnetrza sypał by się księżycowy piasek i częściowo tam zostawał, w coraz większej ilości (dlaczego, proszę samemu zauważyć) coraz bardziej utrudniając jazdę. Czyż nie prościej - i taniej i pewniej - było by zrobić z pewnością LŻEJSZE koła z duralu (Amerykanie nie mieli tytanu), takie jak w sowieckim Łunniku i chińskim łaziku??

  A po co W OGÓLE ten Lunar vechicle, skoro kosmonauci, wskutek 8 krotniej mniejszego niz na Ziemi ciążenia, mogli szybko pokonywać "skokami" całe kilometry? Czy Lunar vehicle to nie była przypadkiem reklama dorobku amerykańskiego przemysłu motoryzacyjnego? (Przez lud prosty, zwłaszcza 48 lat temu w Polsce, uważanego za swego rodzaju BOGA.)
 • @Husky 16:00:39
  "Czy Elvis Presley nadal mieszka i żyje w Moskwie"

  Tak, tylko zmienił nazwisko na Snowden.
 • Pas Van Allena
  Doświadczenie, zdobyte podczas serii misji Apollo wskazuje jednak, że przy odpowiedniej trajektorii lotu dawka promieniowania, docierającego do astronautów jest znikoma. Komentując zarzuty osób, kwestionujących lądowanie na Księżycu, odniósł się do tego m.in. Doug Millard z londyńskiego Muzeum Nauki:"

  https://gadzetomania.pl/2291,pas-van-allena-odkryto-niewidzialna-tarcze-ktora-chroni-ziemie-przed-promieniowaniem
 • @Pedant 16:03:08
  Z ktorej strony ziemi jest ta Moskwa
  Pod czy nad
 • @Talbot 16:16:34
  Jakich seryj gościu.Oni to tam seriami latały na ten księżyc?
 • riebiata;
  Życie nauczyło mnie że najlepiej być sceptykiem w sytuacjach gdy czegoś samemu nie można sprawdzić organoleptycznie. Obie strony dyskusji na temat lądowania amerykanów na księżycu wydają się mieć swoje racje i wpadki. Jedynie uczciwa debata telewizyjna najbywitniejszych ekspertów obu obozów byłaby w stanie przybliżyć postronnych obserwatorów (czyli prawie wszystkich do prawdy). Mnie zastanawia brak oficjalnej reakcji Rosjan (przez 50 lat) na temat tego sporu. Tylko oni bowiem mieli możliwość stwierdzenia czy lądowanie i powrót w istocie miały miejsce. Przez te 50 lat mieli mnóstwo powodów aby obnażyć tę amerykańską ściemę, o ile to była ściema. Ich milczenie może wsakzywać że jednak Amerykanie byli na księżycu.
 • @Berkeley72 12:55:43
  Kilka dni temu podałem ci cytat po angielsku za angielską wiki z czego były te opony. One nie były co jasne z gumy. A ty dalej ćwiczysz ten nonsens, szkoda czasu takie dialogi, jakbyś tak poważniej traktował innych, a nie robił sobie żartów z ludzi.
 • @Nibiru 17:22:48
  A co by to dało? Japończycy na przykład wierzą, że Hiroszimę i Nagasaki zbombardował ZSRR.
 • @fretka 17:13:06
  "Jakich seryj gościu.Oni to tam seriami latały na ten księżyc?"

  Jasne, że seriami latali.
  Nawet Miedwiediew był na Księżycu.

  Rosja zbuduje bazę na księżycu?


  https://www.newsweek.pl/swiat/rosja-zbuduje-baze-na-ksiezycu/yzfhgx7
 • @Pedant 16:01:39 Ale mam nadzieję, ze "pedant" w swym "pedantyzmie" nie zaprzeczy...
  "Pedant" napisal:

  //"Około roku 70 n.e. św. Paweł & Co. zaproponował, nadać temu przedsięwzięciu jedną nazwę ‘Chrystus ukrzyżowany’"

  Tak napewno. Proszę jeszcze opowiedzieć o Wielkiej Lechii albo o Wielkiej Ukrze.//

  Ale mam nadzieję, ze "pedant" w swym "pedantyzmie" nie zaprzeczy, że // trwając przy haśle ‘Chrystus ukrzyżowany’ i jego społecznym wyobrażeniu, nie tylko udało się zbudować NIEBOTYCZNE KATEDRY - jak ta Notre Dame w Paryżu - oraz zrobić z Watykanu najbogatszą KORPORACJĘ Świata, to i z pomniejszych Zakonów Krzyżowych uczynić lokalne Mocarstwa, jak to Sławne miedzy Wisłą, Niemnem i Wilią w XIII - XVi wieku. Wszystko to z procentów od Jezusa Ukrzyżowanego. I nadal kontynuację tego biznesu się planuje:

  https://wiernipolsce.files.wordpress.com/2017/01/matemblewo-droga-krzyc5bcowa.jpg

  czytać więcej:

  "MISOLOGOS czyli System Promocji Chrześcijańskiej Wiary" - http://markglogg.eu/?p=1816

  Przepraszam "Fretkę" za to odstępstwo od tematu LĄDOWANIE NA KSIĘŻYCU, wymuszone przez CENZURĘ "Bar-bara" lub "Bara-bar".
  No cóż, napisał(a) celnie w komentarzu, że

  //"Nie ma sytuacji bez wyjścia. Kiedy Bóg drzwi zamyka to otwiera okno."//
 • @Nibiru 17:22:48
  "Ich milczenie może wsakzywać że jednak Amerykanie byli na księżycu."

  Jest taki rodzaj iluzji, że gdy nie słyszymy kogoś, to myślimy, że on milczy.

  Może się wypowiadali, tylko nasze media nas o tym nie informują?
 • Mam kilka pytań
  Czy istnieje Grawitacja?

  Jak to możliwe, że oceany po drugiej stronie globu nie wyleją się i nie polecą w kosmos?
  Jak silna musi być ta grawitacja, aby utrzymać miliardy ton wody przyklejone do kulisteggo globu?
  Czy tak silna grawitacja nie spłaszczy człowieka do grubości kartki bibuły?
 • @Talbot 18:14:27
  Gdzie schematy się pytam? Komu je sprzedały jakim cywilom?
  https://www.newsweek.pl/swiat/chiny-kosmiczna-potega-ladowanie-na-ksiezycu-potwierdza-mocarstwowe-plany-panstwa/x3v4h5y
 • Fretka twoje argumenty są słabe.
  Program Constellation był po prostu słabo pomyślany, bardziej pod zarobki kilku firm z branży kosmicznej i utrzymanie miejsc pracy. Zresztą obecny SLS jest podobnie nieudany, i jest pytanie czy i kiedy go anulują. To są kongresowe polityczne układy.
  Co do technologii to obecnie są lepsze. Tylko kwestia odpowiednio dużej kasy i prawdziwej woli politycznej aby lecieć, a nie dawać zarobić kilku znajomym firmom. Musk mimo oczywistych sukcesów ma stale problemy ze stronu NASA, tak jakby go tam nie bardzo lubili. Bo on pokazuje że można latać w kosmos dużo taniej, a przecież nie na tym polega ten system, ma być drożej i coraz drożej. Gdy oni lecieli na Księżyc w latach 60tych kosmos to było historyczne wyzwanie, obecnie jest to żerowisko dla cwaniaków. Taki przykład, teleskop kosmiczny JWST. Koszty już dochodzą do 10 miliardów $, gdy miało być 1,6 miliarda. Terminy dawno przekroczone, już 10 lat opóźnienia, teleskop wciąż na Ziemi. Już się wydawało że wszystko gra, gdy podczas testów wstrząsowych z teleskopu posypały się śrubki. Kolejne i kolejne opóźnienie, partactwo, i zabiegi w kongresie aby przyznał kolejne środki. I przyznaje, wesoła zabawa w kiwanie podatników.
  To samo dotyczy obecnych programów lotów na Księżyc, mało komu serio zależy na locie, chodzi o wydojenie kasy po prostu.
  Poza tym, jest też inna kwestia. Oni wtedy w latach 60-tych latali przy dużym ryzyku utraty załogi. Mieli dużo szczęścia że nie doszło do śmierci którejś załogi, bo niemal w każdym locie dochodziło do sytuacji bardzo niebezpiecznych, niemal w każdym locie. Po prostu im się wtedy udało. Natomiast obecnie są znacznie wyższe wymogi co do bezpieczeństwa, teraz nikt by nie zgodził się lecieć tamtym systemem. A z drugiej strony teraz w USA mają słabsze kadry, i to nie tylko w sektorze kosmicznym, wszędzie. Po prostu kiedyś pracownicy mieli lepsze kwalifikacje i bardziej solidnie pracowali, przez te pół wieku jakieś zidiocenie przyszło. No wiesz teraz główna kwestia na zachodzie to te gay parady i podobne nowinki, kto by tam miał głowę do kosmosu.
  O ile coś kojarzę kapsuły powrotne są w muzeach, i to jest do odszukania w sieci. Stoją sobie ładnie w muzeach, można pojechać i zobaczyć.
  Co do promieniowania, to szkodliwość zależy od czasu ekspozycji. Przy locie na Marsa z powrotem to są ok. dwa lata. Oni na ten Księżyc lecieli z powrotem mniej niż 10 dni. Pasy Van Allena przechodzi się szybko, więc zaraz nie muszą ludzie umrzeć, gdyby tam siedzieli długo to by umarli.
  Obecnie są dostępne znacznie lepsze osłony termiczne.
  Co do Saturna i silnika F-1. Saturn był bardzo wielki i bardzo drogi, zrezygnowali z niego na rzecz promu kosmicznego który miał być bardzo tani a okazał się bardzo drogi, i niebezpieczny. Więc też zrezygnowali na rzecz relatywnie mniejszych rakiet które w zupełności wystarczały do wynoszenia satelitów telekomunikacyjny czy obserwacyjnych. Loty ludzi na Księżyc czy też na Marsa przestały być "modne" i ciekawe na tyle aby ładować w to gigantyczne środki. Została komercja i satelity szpiegowskie dla wojska. Nie było więc potrzeby budowania tak dużych rakiet jak Saturn V.
  A co do tych rosyjskich silników, to rosyjskie okazały się sporo lepsze a tańsze. A w okresie dobrych stosunków USA Rosja po prostu był to układ biznesowy. O ile wiem to w USA już kończą budować własne silniki o podobnych możliwościach. Teraz nie chce mi się szukać szczegółów, można to wyszukać w sieci.
 • @Nibiru - Kto o zdrowych zmysłach może wierzyć SS-manom i ich CIA, NKW-dzistom, KGB-istom, UB-ekom, (F)SB-kom, WSI-okom, ...
  .


  więcej tu:

  http://antykomunista.neon24.pl/post/149767,teorie-spisku-ladowania-na-ksiezycu-nie-sa-prawdziwe#comment_1566659  https://m.neon24.pl/c2729ac4fc413c03ee2ab42dfdaab877,14,0.jpg
  http://www.testingtheglobe.com/images/BlueMarbles.jpg
  https://ichef.bbci.co.uk/news/640/media/images/63048000/jpg/_63048161_shuttle5.jpg  Bogumił Boguchwał
 • @fretka 18:33:34
  Kiedyś oglądałem film na YT "Świt Księżyca" - nie mogę go znaleść..

  Song especjality For YOU - za poszukiwanie prawdy.

  https://www.youtube.com/watch?v=DLOth-BuCNY
 • Fretka
  Witaj...
  TAK- Tak trzymaj!
  Pozdrowienia
  Jim Anderson :)
 • @Talbot 18:14:27
  Talbot, Ty tak na poważnie o tej grawitacji?! No czytam Cię od lat, ale tym razem, ... no to wybacz. Bu! Chłopie, nawet jako czwarty szereg komentatorów Neon, dałeś ciała. Tego nawet w "chinaproxyalphe zone duziemme ne"t nie kreują, no Budda próbował... ostrożnie. Się zastanów może :)
  pozdro
 • @Berkeley72 18:04:31
  "nie zaprzeczy, że // trwając przy haśle ‘Chrystus ukrzyżowany’ i jego społecznym wyobrażeniu, nie tylko udało się zbudować NIEBOTYCZNE KATEDRY - jak ta Notre Dame w Paryżu - oraz zrobić z Watykanu najbogatszą KORPORACJĘ Świata"

  Tolerancję dla chrześcijan wprowadzono dopiero w IV wieku, papiestwo stało się potęgą w Zachodniej Europie w VIII wieku zaś "niebotyczne katedry" zbudowano jeszcze później. Sugeruje Pan, że Św. Paweł to sobie zaplanował setki lat wcześniej? Mógłby Pan postukać się w głowę młotkiem, gumowym oczywiście?
 • @vortex 18:35:45
  Ja rozumem, że możesz mieć sentyment do tamtej Ameryki. Dzisiaj to już nie ta sama Ameryka co była kiedyś..., ale Chińczycy mają środki, ambicji, dyscyplinę i naprawdę utalentowanych naukowców i też nie wylądowały. Cały ich program kosmiczny jest w powijakach a podobno są takimi pupilkami ameryki. Moim zdaniem wyścig na Księżyc to walka o światową dominację.
 • @JimA 19:05:52
  Dzięki ;) Pozdrawiam Cię, Jim Anderson.
 • @JimA 19:13:43
  "Talbot, Ty tak na poważnie o tej grawitacji?!"

  Na poważnie - przedstaw swoją wersję - ale nie akademicką.
 • @Pedant 19:24:58
  "Niemógłby" bo by spadł od razu na ziemię i to by go trochę zabolało.... tego Berkleja Balona :)
  Należy mieć! MIŁOSIERDZIE! dla zwolnionych ze smyczy Berkeley'uf i innych nadmuchanych balonuf. Niby wiedzą, że gdzieś kują kozy, ale im ciągle żal... :) Z Makuszyńskim by pewnie pospacerował, a może nie...? Kto Berkleja wie?! :)
 • @Talbot 19:37:47
  Wersję czego? Warstw? Dlaczego nieakademicką?! Co to znaczy: akademicką- zdefiniuj,./ wpisz co chcesz w puste pole.../ Nigdy nie słyszałem, może mam zły słuch, aby w chrześcijańsko-europejskich uczelniach nauczano Buddyzmu. To jakby: primo po "pirsze"". Zatem mogę się wychylić, co mi szkodzi??!, i zagwoździć: jeśli sądzisz, że krowa istnieje, to jesteś w błędzie / :))))/, ale/!!!!!/ jeśli sądzisz, że nie istnieje, to jesteś w jeszcze większym błędzie Talbot :). Wydaje mi się, że ta odpowiedź spełnia ... warunki żądania.
  Weź się w garść, wszyscy widzimy, że nie ogarniasz, ale nie wiń siebie! ani tym bardziej nas :)
  Pozdro
  PS- grawitacja istnieje/jest siłą, tylko w tym wymiarze w jakim Ty- Talbot chcesz, aby była, a jeśli świat się z tym nie zgadza, dowiesz się o tym boleśnie. To takie proste :)
 • @Talbot 19:37:47
  Autorka w poście zadaje ważne pytania! Nie rozmydlaj dyskusji. Masz coś do powiedzenia na ten temat? Nie?!- no to dziękujemy. :) Next time maybe ...
 • @Pedant 19:24:58 // Sugeruje Pan, że Św. Paweł to sobie zaplanował setki lat wcześniej? //
  Jak najbardziej. Tak jak o ZAPLANOWANEJ "ofierze z 6 milonów żydów" pisała już PRASA AMERYKĄŃSKA bezpośrednio po I WŚ - a napewno w połowie lat 1930.

  Jeśli chodzi o św. Pawła to w którymś z "Listów" ("pedant" dokładny cytat z łatwością znajdzie) informuje on swych NAŚLADOWCÓW "postępujcie tak jak ja wam wskazuję, a będziecie się mieć (ekonomicznie) dobrze"

  Co więcej, św. Paweł nie działał sam, Capo di tutti capi organizacji imprezy "religia dla gojów" był - sądząc po jego odezwaniach się odnotowanych w "Dziejach apostolskich" - najdoskonalszy z żydów, rabbi Gamailel; sama historia "potwierdzenia autentyczności apostolskiej" jeszcze oślepłego, po spotkaniu z Jezusem, faryzeusza Szawła na drodze do Damaszku, przez damesceńskiego (agenta Sanhydrynu) imieniem Ananiasz, to przecież KLASYKA prac tajnych służb specjalnych:

  //„W Damaszku znajdował się pewien uczeń, imieniem Ananiasz. Ananiaszu! - przemówił do niego Pan (czyli szef tajnych służb) w widzeniu. A on odrzekł: Jestem, Panie! A Pan do niego: Idź na ulicę Prostą i zapytaj w domu Judy o Szawła z Tarsu, bo właśnie się modli. I ujrzał w widzeniu, jak człowiek imieniem Ananiasz wszedł i położył na nim ręce, aby przejrzał. Panie - odpowiedział Ananiasz - słyszałem z wielu stron, jak dużo złego wyrządził ten człowiek świętym Twoim w Jerozolimie. I ma on także władzę od arcykapłanów więzić tutaj wszystkich, którzy wzywają Twego imienia. Idź - odpowiedział mu Pan - bo wybrałem sobie tego człowieka za narzędzie. On zaniesie imię moje do pogan i królów, i do synów Izraela. itd.//

  Wszystko zaplanowane >2000 tysiące lat temu, podobnie jak HOLOKAUST >100 lat temu.

  Przecież tego typu "twórcze" zachowania się po prostu wynikają z OBŻYDLIWEGO schematu tzw. grzechów odkupienia" metodą niewinnych BARANKÓW BOŻYCH UMĘCZENIA I WYKRWAWIENIA. (Bo bez krwi rozlania nie masz grzechów odpuszczenia - List do Hebrajczyków, rozdz. 9)
 • @Berkeley72 20:28:20
  Widzę że gumowy młotek nie pomógł.
 • @Husky 16:00:39
  Ziemia bywa plaska, kiedy leze na piasku.
  Rosjanie wyladowali w Iranie.
  Elvis Presley byl wczoraj u mnie na kolacji.
 • @Husky 16:21:17
  Przeciez wszyscy wiedza, ze Moskwa jest teraz w Waszyngtonie.
 • @morgan 20:48:41
  u mnie na kolacji bedzie jutro

  8-))

  i Gagarin tez
 • @fretka 17:42:10
  cyt. "A co by to dało? Japończycy na przykład wierzą, że Hiroszimę i Nagasaki zbombardował ZSRR"


  Ależ Freciu! Ponoć panowała wtedy okropna zimna wojna i walka o dominację pod każdym względem. Ujawnienie kłamstw imperialistycznych byłoby jak najbardziej na rękę Kremlowi w zdobyciu rzędów dusz w kraju i za granicą. Ujawniali przecież udział CIA w obalaniu rządów na całym świecie, a taki dar niebios jak sfingowana misja na księżyc by zignorowali.
  Teraz też niby trwa rywalizacja i wzajemne podgryzanie a Ruskie już 50ty rok prowokacyjnie milczą? To się kupy nie trzyma.
  Co do rzekomej wiary Japończyków że ZSRR zbombardował atomami Hiroszimę i Nagasaki to dawno takiego nonsensu nie słyszałem.
 • @Pedant 18:08:25
  cyt.: "Jest taki rodzaj iluzji, że gdy nie słyszymy kogoś, to myślimy, że on milczy.
  Może się wypowiadali, tylko nasze media nas o tym nie informują?"

  Słuch mam dobry i śledzę bieżące newsy, także w drugim obiegu. Ruskie dawniej do indoktrynowania nas mieli Prawdę i Trybunę Ludu, TVP i tym podobne tuby. Teraz mają RT i Putina przemawiającego do tłuszy to tu to tam. I dalej milczą. Także w sprawie 9/11.
 • @Nibiru 22:33:23
  //Także w sprawie 9/11.//

  Milczą ......ze śmiechu
  Bo ruskie samoloty przebiłyby takie wieże na wylot,i poleciałyby dalej
  O !!!

  8-)))))
  pzdr
 • @Husky 22:49:14
  No nie przesadzaj Huskuniu. Przecież tutka made in USSR z Kaczyńskim rozbiła się o głupią bieriozkę :-)
 • @Nibiru 22:58:33
  "Słuch mam dobry i śledzę bieżące newsy, także w drugim obiegu. Ruskie dawniej do indoktrynowania nas mieli Prawdę i Trybunę Ludu, TVP i tym podobne tuby. Teraz mają RT i Putina przemawiającego do tłuszy to tu to tam. I dalej milczą. Także w sprawie 9/11."

  Nie ma Pan tak "dobrego słuchu" bo ja akurat zetknałęm się z ichnimi wypowiedziami na oba tematy. Nie będę rozwijał bo mnie mało interesują. Powiem tylko, że były i są tam reprezentowane przeciwstawne poglądy i na pocieszenie podam Panu słowa do przeszukiwarki:

  посадка на луну 1969
 • @Pedant - "посадка на луну 1969" = I 666 --- Mam pytanie na temat filmu NASA? -- Co na to biuro polityczne CCCP i Wladi Putin.
  .


  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


  https://www.youtube.com/watch?v=M4I7lQTk0-s


  https://m.neon24.pl/3cf2640499d4f17274afd375c2054eef,14,0.png

  https://cdn25.img.ria.ru/images/101530/68/1015306822_0:642:2000:1775_600x0_80_0_0_b2f8db686afe5b6c7b40713cc685b620.jpg


  Bogumił Boguchwał
 • @JimA 19:40:10 Mam taki DREAM (MARZENIE) aby 20 lipca 1989 roku uznać za POCZĄTEK NOWEJ ERY ZAMERYKANIZOWANEJ LUDZKOŚCI
  Otóż Wielkie Światowe Mocarstwa liczyły zawsze czas od epokowego dla nich ZDARZENIA.

  Według Biblii - w tłumaczeniu na grecki 23 wieki temu - ŚWIAT STWORZYŁ BÓG 7228/7 lat temu (w 5509/5508 roku p.n.e.) wg. kalendarza bizantyjskiego

  Wg Starożytnych Rzymian w roku 753 p.n.e. Rzym został założony

  Wg Kościoła Katolickiego były to NARODZINY ZBAWICIELA LUDZKOŚCI 2019 lat temu

  Wg mahometan mamy rok 1439 po ucieczce Mahometa z Mekki do Medyny (16 lipca 622 roku AD - liczba lat jest trochę inna, bo początek roku przesuwa się w stosunku do kalendarza gregoriańskiego, w cyklach po około 33 lata)

  Ja już proponowałem, by obecnie obchodzić uroczyście rok 102 po Wielkiej Proletariackiej Rewolucji Anty Judeo-chrześcijańskiej.

  Ale wczoraj, czytając opinie nt. (udawanego lub nie) LĄDOWANIA AMERYKANÓW NA KSIĘŻYCU (które to TELEWIZYJNE PRZEDSTAWIENIE - oglądane przeze mnie koło północy 19/20 lipca 1969 w bardzo przyjemnej, intymnej atmosferze akademika w Kopenhadze, gdzie podówczas mieszkałem - wywołało u mnie WIELKIE EMOCJE. Zwłaszcza usłyszane podówczas padające z telewizora słowa "ONE STEP FOR A MAN A GREAT LEAP FOR HUMANITY".

  No to należy trzymać tak dalej i robić wszystko, aby 20 lipca 1989 roku Świat uznał za POCZĄTEK NOWEJ ERY "KSIĘŻYCOWO" ZAMERYKANIZOWANEJ LUDZKOŚCI.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY