Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
25 postów 2647 komentarzy

fretka

fretka - Dresiara

Ofiary rosyjskiego imperializmu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„Sowiecka władza trzyma się na żydowskich mózgach, łotewskich bagnetach i rosyjskich głupcach!” - takie powiedzenie istniało w Rosji w pierwszych latach po rewolucji. Potem zwykli ludzie mieli inne powiedzenie: „Nie szukaj kata, ale szukaj łotysza”.

 

Na Łotwie żałoba. Łotwa po raz kolejny opłakuje. Żałoba na Łotwie przebiega od 14 czerwca 1941 r. - dnia deportacji 15 000 osób - do 17 czerwca 1940 r., kiedy 80 lat temu wojska radzieckie wkroczyły na Łotwę. Szczególnie smutny jest prezydent Łotwy, obywatel NiemiecEgils Levits, który całkiem niedawno głośno opłakiwał 9 maja 1945 r. i utracone perspektywy.

Teraz prezydent biadoli! „Przestępstwa ludobójstwa komunistycznego nie mają przedawnienia!” - zadeklarowano na spotkaniu niewinnie dotkniętych przez rząd radziecki (po prostu nie ma innych na Łotwie)

 Na samej Łotwie pamięć o ofiarach terroru komunistycznego cichutko , ale uporczywie poprawiana, i teraz wygląda następująco:

https://cont.ws/uploads/pic/2020/6/%D0%96%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%B2%D0%B0%D0%BC%20%D1%80%D1%83%D1%81%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%B3%D0%BE%20%D0%B8%D0%BC%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%B7%D0%BC%D0%B0.jpg

OFIAROM ROSYJSKIEGO IMPERIALIZMU!

Ale dla prezydenta Łotwy, elit łotewskich, a nawet „całej postępowej łotewskiej ludzkości” - to synonimiczne słowa. Komunistyczny totalitaryzm = rosyjski imperializm, Lenin = Mikołaj II, Stalin = Hitler i tak dalej ... porostu, tak wygodnie.

 

W tej serii szczególnie wzruszająca jest znak równośći Lenina i Romanowa z oskarżeniem przywódcy proletariatu w rosyjskim szowinizmie. Ale nic nie można zrobić. On sam napisał, że uciskani mają prawo do nienawiści, więc korzystają z tego prawa w pełni.

Cóż, my, kurna, okropnie nieufni z objawień niebraci, postaramy się zrozumieć oświadczenie Prezydenta Łotwy i przyjrzeć się korzeniom, z których wyrosły „zbrodnie reżimu komunistycznego”. Czy jest coś pośród tych korzonków, za które musimy pokutować PRZED Prezydentem Łotwy, ponieważ tak troskliwie wydobywa boskie historyczne żale.

Otwieramy historię komunizmu i czytamy napisane czarnym na białym:

„Łotewskie pułki strzelców ustanowiły rekord w wyborach: 96,5% personelu głosowało na bolszewików”.

Bolszewicy nigdy nie utrzymaliby władzy, gdyby nie łotewskie strzelcy. To samo, niemal słowo w słowo, głosił niemiecki ambasador Mirbach”.

„Podstawą Armii Czerwonej było dziesięć pułków łotewskich”.

„To łotewskie strzelcy strzegły Smolnego i Rady Komisarzy Ludowych”

„Łotewskie strzelcy niosły godzinę policyjną na Kremlu”

„250 łotewskich strzelców stanowiło osobistą straż Lenina”

To nie przypadek, że dowódca armii łotewskiej Vatsietis został mianowany dowódcą Armii Czerwonej. Wysokie stanowiska w Armii Czerwonej zajmowali Eikhe, Smilga, Kalninsz, Lapinsz i dziesiątki innych łotewskich oficerów, w tym aż pięciu o nazwisku Berzinsz.

Próby dzisiejszych łotewskich historyków by twierdzić, że byli inni, źli Łotysze, są całkowicie sprzeczne z ponurymi faktami z historii Łotwy, w których widzimy wzruszający dotyk „złych czerwonych Łotyszy” z „właściwym burżuazyjnym rządem” niepodległej Łotwy.

 W czasach, gdy wojska Judenicza atakowały rewolucyjny Piotrogród, a walki były już na obrzeżach, to niezależna burżuazyjna Łotwa stanęła na drodze spieszącemu korpusu Bermont-Avalov, aby pomóc Judeniczowi.

Co stałoby się z reżimem sowieckim, gdyby armia 54 000 bagnetów Bermonta dołączyła do 18 000 Judeniczów? Ale nie udało się... I do tej pory, udział niezależnej burżuazyjnej Łotwy w zbawieniu rządu Lenina, klęska wojsk Bermonta jest państwowym świętem narodowym Łotwy.

Czy to nie dla tego „wyczynu” Lenin był nie tylko pierwszym, który uznał niepodległość Łotwy, ale także dał w prezencie trzy powiaty witebskiej prowincji, których mieszkańcy nawet nie zdawali sobie sprawy, że byli Łotyszami…

Jak to święto zbiega się z żałobą po wkroczeniu wojsk radzieckich na Łotwę - dla mnie osobiście jest to niezrozumiałe. Sami zrobili wszystko aby chronić i wzmocnić ten reżym. Logika tutaj odpoczywa.

Najważniejszy i najcenniejszy wkład został wniesiony przez narodowe kadry łotewskie właśnie w to, z czego ta cała łotewska elita, kierowana przez prezydenta Levitsa, tak bardzo się smuci.

Wkład Łotyszy w Czerwony Terror

Na zdjęciu obok Dzierżyńskiego - jego prawa ręka i jeden z głównych organizatorów Czeka - Janis Peters

https://cont.ws/uploads/pic/2020/6/23f9aedc2ccb2bef4e7234f1ffe23c88.jpg

Oto tylko kilka cytatów z jego wystąpień publicznych dotyczących lat 1918–1919:

„Oświadczam, że jakakolwiek próba podniesienia głowy przez burżuazję rosyjską spotka się z takim odwetem, przed którym wszystko, co rozumie Czerwony Terror, blednie ...”

„... Powstała szczepionka przeciwinfekcyjna - to znaczy Czerwony Terror… Szczepionka ta została podana całej Rosji ...” (dotyczy egzekucji setek zakładników po zamachu na Lenina i zamachu na Uritsky'ego w 1918 r.).

 

Łotysze grali pierwsze skrzypce w prawie wszystkich rewolucyjnych organach karnych. Łotewski Danishevskis był przewodniczącym trybunału rewolucyjnego, Stuchka opracował zasady wymiaru sprawiedliwości w sowieckiej Rosji, Bergis kierował komunikacją z międzynarodowym Kominternem, Latsis kierował Ukraińską Czeka.

Łotysze z przyjemnością dołączali do szeregów Czekistów, brali udział w egzekucjach, stworzyli system GULAG. Pod koniec 1918 r. Łotysze w rządach Czeka stanowili 36%. Ponadto w moskiewskiej Czeka było ich trzy czwarte. Wielu Łotyszy pracowało następnie jako dowódcy obozów, wyróżniając się niezrównanym okrucieństwem i pogardą dla ludzkiego życia. W rękach łotewskich oficerów bezpieczeństwa krew milionów Rosjan.

A teraz, w XXI wieku, prezydent Łotwy opłakuje około 15 000 deportowanych (nawiasem mówiąc, nie tylko Łotyszy), ale nie pamięta pół miliona ludzi, którzy zginęli z rąk Łotyszy w Rosji. Dlaczego? Ponieważ uważają się za uciskanych, a Rosjanie - ciemiężców. Dogodna pozycja. Atut. Zgodnie z tym wszystko jest możliwe.

No i co najważniejsze - kto deportował. Kto był tym przedstawicielem rosyjskiego imperializmu w 1941 r. Na Łotwie:


Novik Alfons - Ludowy Komisarz Bezpieczeństwa Państwa Łotwy, Łotysz

Jan Kalnberzin, 1. Sekretarz Komitetu Centralnego Partii Komunistycznej (bolszewików) Łotwy, Łotysz

August Kirchenstein, przewodniczący Rady Najwyższej, łotysz

Vilis Latsis, szef łotewskiego rządu, Łotysz

Oznacza to, że Łotysze bronili władzy bolszewików, organizowali Czerwony Terror, deportowali innych Łotyszy, ale to Rosjanie winni  wszystkiemu. Zasłona...

https://www.youtube.com/watch?v=4scVTYUuXCY&feature=emb_logo

Stąd:

https://cont.ws/@sevariga/1703401

KOMENTARZE

 • Egils Levits, typowa niemiecka rodzina:)
  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/14/Valsts_prezidenta_v%C4%93l%C4%93%C5%A1anas_%2818228040759%29.jpg

  Levits was born in Riga, Latvia, during Soviet occupation into the family of Latvian Jewish engineer Jonass Levits and his wife, Latvian-Baltic German poet Ingeborga Levita
 • To zupełnie logiczne jeśli się wie że
  nieomal na przestrzeni całego XIX w "praca" różnej maści agitatorów prowadzona była zgodnie z zaleceniami premiera Palmerstona głównie na peryferiach Rosyjskiego Imperium a więc w Przybałtyckim Kraju i w Polsce.(na Kaukazie też ale teraz nie o tym)
  W pierwszym składzie CZKA dominowali Polacy,Łotysze i Litwini.W wyniku wykrytego jeszcze w latach 20-stych "polskiego spisku" kilku Polaków ze ścisłego kierownictwa rozstrzelano a ich miejsce zajęli żydzi.Łotyscy i Litewscy czekiści słynęli z bezprecedensowego bestialstwa.Tę etniczną cechę wykorzystają naziści kompletujący kadry pracownicze w obozach koncentracyjnych.
  Wymieniony wyżej Janis Peters lubił osobiście dokonywać egzekucji a jeszcze bardziej lubił je dokonywać w asyście swojego 9-letniego syna.
 • @Arjanek 19:12:35
  Matka nie żydówka to się nie liczy
 • @ikulalibal 19:36:46
  Autor sugeruję,ze powinien powstać muzeum upamiętniający ofiary łotewskich zbrodniarzy. Ja się pytam, dlaczego nie w Moskwie?
 • @fretka 20:28:29
  //Ja się pytam, dlaczego nie w Moskwie?//

  Bo tam ludzie wyrozumiali i cierpliwi.A nade wszystko potrafiący docenić każdy dobry uczynek bez względu na to kto go dokonał.
  Na przykład Rosjanie mają dużą sympatię dla osoby Dzierżyńskiego.
  I choć nie wszyscy lubią instytucję którą kierował to wszyscy doceniają to że nie kto inny a właśnie jemu życie zawdzięcza około 6.000.000 rosyjskich dzieci.Ten "epizod" był już przeze mnie wspomniany ale pozwolę sobie go przypomnieć:
  // Gasienica 10:51:40
  //Feliks Dzierżyński ponoć w młodości chciał zostać księdzem//

  W rodzinie Dzierżyńskich wydarzyła się tragedia.Jedno z (dość licznego) rodzeństw Feliksa zastrzeliło się podczas nieostrożnej zabawy bronią.Niektórzy biografowie F.Dzierżyńskiego właśnie w tym wydarzeniu upatruje przyczynę jego późniejszych życiowych decyzji. Psychologiczna analiza listów do siostry (feliks utrzymywał z nią bliskie choć korespondencyjne więzi),wskazuje że Dzierżyński miał jakby poczucie winy z powodu tego tragicznego wypadku sprzed lat.
  Możliwe że myśli o sutannie również miała korzenie w tym wydarzeniu.

  // to on swymi, bardzo skutecznymi poczynaniami, uratował młodą Republikę Rad.//

  Ale przecież nie za to do dziś cieszy się ogromnym szacunkiem.
  Dzierżyński nade wszystko zapamiętany jest jako ten który uratował sześć milionów dzieci.Tyle mniej więcej dzieci zostało osieroconych w wyniku wojny domowej.
  Błędem jest mniemać że to dzieci rodziców których zabili "czerwoni".To i dzieci "czerwonych" zabitych przez "białych" i dzieci "białych" zabitych przez "czerwonych" i dzieci anarchistów zabitych przez "białych " i "czerwonych" i dzieci "czerwonych " i "białych" zabitych przez "anarchistów".Jednym słowem dzieci "wojny domowe"
  Rozproszone , pozbawione opiek.i dzieci skupiały się wokół dużych miast .Były plagą mieszkańców bo kradły i napadały.Ale nade wszystko okrutnie cierpiały i masowo umierały od głodu i zimna.
  Polecenie rozwiązania problemu otrzymała "firma" Dzierżyńskiego i z zadania wywiązała się na piątkę z plusem.Dzierżyński osobiście pilotował realizacje programu (czyżby znów odezwał się stary kompleks ?) i angażował się bezpośrednia w razie konieczności.A plan rozpisany był nie na lata a miesiące.Do dziś specjaliści zastanawiają się jak można było w tak krótkim czasie i w tamtych warunkach,uruchomić tak duże siły i środki;rozbudowane sieci domów dziecka,niezbędne wyposażenie no i przed wszystkim kadry które jak na "tamte czasy" określić należy jako fachowe.Wszytko to ponoć było efektem osobistego zaangażowania Dzierżyńskiego.
  Dzięki temu o czym wyżej, liczba bezdomnych dzieci z 6.000.000 w 1924 spadła w 1928 już tylko do 250.000.
  Otoczeni opieką byli "oberwańcy" wyrastali na wartościowych ludzi.A niemały ich procent osiągnął społeczne wyżyny: w świecie nauki,sportu,armii,kulturze //
  http://roux.neon24.pl/post/142196,komunizm-chrzescijanski-czy-prezydent-putin-wie-co-mowi

  PS
  Przed postawieniem takiego muzeum powstrzymują ich liczne skrupuły.Choćby osoba ostatniego ministra spraw wewnętrznych Borissa Pugo https://pl.wikipedia.org/wiki/Boriss_Pugo który w obliczu klęski GKCZP wraz z żoną popełnił samobójstwo jak chcą jedni lub został zastrzelony jak chcą drudzy.Rosjanie bardzo wysoko oceniają osobę i działalność Pugo.
 • "Oznacza
  -------------
  -"Oznacza to, że Łotysze bronili władzy bolszewików, organizowali Czerwony Terror, deportowali innych Łotyszy, ale to Rosjanie winni wszystkiemu. Zasłona..."
  -------------
  Ci - co to ich ojcem jest diabeł - i za Łotyszy mogą robić i za Niemców - nie ma problemu żadnego.
  Wniosek?
  Towarzysze - ja mogie być i lyberałem - tylko mi o tym wcześniej powiedzcie.
 • @fretka 20:24:39
  To taki popularny banał, gdyż tak naprawdę za dziedziczenie genetyczne odpowiedzialny jest mężczyzna i tak to też traktują Żydzi ortodoksyjni.
 • @stanislav 01:06:49
  //naprawdę za dziedziczenie genetyczne odpowiedzialny jest mężczyzna i tak to też traktują Żydzi ortodoksyjni.//

  Natomiast za dziedziczenie społeczne odpowiedzialna jest kobieta i tak traktują to wszyscy Żydzi w tym ortodoksyjni.
  Genetyka stwarza tylko pewne możliwości ale o tym czy zostaną one w pełni wykorzystane decydują warunki społeczne.
  Zdrowe dziecko głuchych rodziców pomimo tego że ma w pełni sprawny aparat mowy nie mówi i bez specjalistycznej rehabilitacji nigdy nie będzie sprawnie operowało tą funkcją.
  Dziecko przyjmuje pionową postawę ciała tylko w 50% dlatego że jest do tego genetycznie przysposobione a w 50% dlatego że widzi to w swoim otoczeniu.Na przykład (w skrajnych przypadkach) dziecko wychowane wśród zwierząt i przez zwierzęta, chodzi na czterech kończynach.
  Każdej kolejnej fazie życia towarzyszy genetyczna możliwość rozwinięcia pewnych funkcji i tylko od warunków społecznych zależy jak ona się rozwinie.
  Około 5 roku życia ludzki mózg jest już w pełni rozwinięty.Przez następnych kilkadziesiąt lat będzie gromadził informacje ale to w jaki sposób będzie z nich korzystał, jaka będzie jego psychologiczna konstrukcja, decyduje się przez pierwsze trzy,cztery lata życia.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY