Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
25 postów 2647 komentarzy

fretka

fretka - Dresiara

Bóg nie frajer, wszystko widzi..

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Łukaszenka oczernia Rosję, ale prosi Sbierbank o inwestycje w białoruską gospodarkę.

 

W tym artykule chciałbym zwrócić szczególną uwagę na cynizm, wrogość i hipokryzję pewnego zagranicznego polityka wobec naszego kraju. Oczywiście we współczesnym świecie procesy zachodzące na międzynarodowym bagnie politycznym rzadko są zaskakujące. Ale wstręt, obrzydliwość i jeszcze gorsze uczucia powodują niektóre osoby, które są inicjatorami tych samych procesów.

https://cont.ws/uploads/pic/2020/7/1_%20%2878%29.jpg

Tak więc nasz drogi Aleksander Grigoriewicz Łukaszenko nie był wyjątkiem od tej reguły.

Po rozpoczęciu procesu niezgody narodowej między naszymi narodami i krajami na Białorusi wychował nowe pokolenie białoruskich nacjonalistów. Nawiasem mówiąc, sam teraz cierpi, a jak pokazuje zamieszanie wyborcze, boi się aż drży. A ludzie starszego pokolenia, z pomocą państwowej propagandy i własnych działań antyrosyjskich, całkowicie poddali sie praniu mózgu, sugerując ideę wrogiej Rosji. O despotycznym Putinie, który tylko śpi i widzi, jak wchłonąć małą, ale dumną republikę Białorusi. A nasza ściślejsza integracja, zgodnie z traktatem o państwie sojuszniczym, to koniec Białorusi jako niepodległego i niezależnego państwa.

 

W rezultacie Rosjanie, z powodu wrogich ataków i fałszywych oskarżeń Łukaszenki przeciwko Rosji, że Białorusini są zapchani ideami tożsamości narodowej, lękiem przed wchłonięciem i rzekomo wrogością Rosji i Putina, nie chcą dalej integrować się, a tym bardziej jednoczyć się w jakiejś formie państwo sojusznicze.

Chciał li A.G. takiego wyniku, myślę, że nie.

Moim zdaniem Grigoriewicz, wkładając patyki w koła integracji, niekończące się ciągnięcie i hamowanie, odnosząc się oczywiście do niezadowolenia i niechęci Białorusinów do zjednoczenia, chciał po prostu grać tę integrację z Rosją na własnych zasadach. Gdzie grałby rolę znaczącego kapryśnego dziecka, dla którego Federacja Rosyjska powinna biegać bez końca i obdarować słodyczami (w tym przypadku pożyczki dla gospodarki, rabaty na węglowodory i inne ekonomiczne pierniczki), aby to ostatnie uspokoiło się.

I w końcu do pewnego czasu mu się udawało. Ileż to lat byliśmy świadkami tego samego działania. O ile pamiętam, nie zawarto ani jednej umowy bez skandali, nadużyć i symulowanych obelg Łukaszenki. A Kreml zawsze ustępował, zawsze zgadzał się na zmianę warunków na korzyść Białorusi, jeśli nie całkowicie, to znacznie zaniżając początkowe ceny i taryfy. A ile inwestycji i nieoprocentowanych pożyczek zainwestowano w białoruską gospodarkę, i to jest przerażające. Oto „białoruski cud gospodarczy”, któremu przypisuje się Łukaszenkę. Łatwo jest stworzyć coś za pieniądze innych.

I po co dzięki tak udanej grze zjednaczać się z Rosją i stracić osobistą władzę w tym kraju.
Oczywiście, że nie!

Ale coś poszło nie tak…

Rosja przestała grać według tych zasad i ustępować. Brak zniżek na gaz, ropę naftową ani odroczenie spłaty pożyczek i zobowiązań. Wtedy ujawniła się cała natura naszego zasadniczo kupionego sojusznika. Warto przypomnieć  ile brudu i kłamstw  wylewało  się na  nasz kraj w ciągu ostatniego roku. Jak próbował szantażować i straszyć Federację Rosyjską, że może przymknąć się  do Europy i Stanów Zjednoczonych.

A co nagadał?

Oto stwierdzenia, że ​​wszystkie wojny od starożytnej Rosji, kończące się Związkiem Radzieckim, były prowadzone przez Rosję a Białoruś tylko ucierpiała. To nie były ich wojny, tylko cierpieli z ich powodu! I, że biedni Białorusini przez całe życie byli pod rosyjskim biczem. Mówimy tutaj o Rosji płonącej od koronawirusa, która wciąż myśli o zamknięciu granicy z  Białorusią , tutaj chodzi o niechęć RF do otwarcia swojej granicy dla Białorusinów i że Rosja próbuje sprowadzić Białoruś na kolana. Ale wszystkie te stwierdzenia łączy fakt, że Rosja jest winna wszystkich grzechów śmiertelnych.

A co zrobił?

Wypompował ropę z ropociągu  i podniósł taryfy tranzytowe, dokonał nalotu na córkę rosyjskiego Gazprombanku, Belgazprombank, wyciskając około 5 milionów dolarów. Odmawia zwrotu długów za kontrakty gazowe. Tam, gdzie to możliwe, demonizuje Rosję i jej naród. Za swoją nierentowną i nieudaną sagę z norweską ropą, oczywiście obwinia nas.

Cóż, Kreml nie poddał się na szantaż Łukaszenki, to on stracił pieniądze z budżetu, trzeba teraz kogoś obwinić na swoje usprawiedliwienie. Tutaj, jeśli śledzić działania tego polityka, można pisać o nim bez końca.

Jednak w dzisiejszym świecie wszystko jest pieniądzem.

I najwyraźniej u Grigoriewicza zaczęły się kończyć. Zobacz, jak zmieniła się jego retoryka w ostatnim miesiącu. Po paradzie zwycięstwa 24 czerwca w Moskwie i otwarciu Miejsca Pamięci Rzhewa Rosja ponownie stała się jego matką, a Moskwa stolicą jego ojczyzny. Wygląda na to, że dopiero niedawno Rosja próbowała zapaść na raka, a potem znów została Matką! Czy to nie jest hipokrytą?

A jako apogeum, po oskarżeniach przeciwko rosyjskim oligarchom, że próbują go usunąć, podważając wewnętrzną sytuację w kraju, otwarcie błaga ich o pieniądze. Na spotkaniu 3 lipca w Mińsku między szefem Sbierbanku ‘’Niemcem Grekiem’’ Germanem Grefem a Łukaszenką, podczas którego wspólnie otworzyli multimedialną fontannę na nabrzeżu w Swiloczi (projekt Sbierbanku), prezydent Białorusi otwarcie zaproponował (a raczej poprosił) o inwestowanie w duże białoruskie projekty. Lista, którą on i jego nowy rząd już opracowali i są natychmiast gotowi do przekazania szefowi Sbierbanku.

Czy to nie hipokryzja, złośliwość i gnicie!

Jeśli Rosja jest dla ciebie taka zła i wroga, wylewasz na nią brud z każdego gadającego żelazka, to o jakie pieniądze ty prosisz. Do Chińczyków dlaczego nie lecisz, tamci pieniądze dadzą , ale nie pograsz im na nerwach. I tak już im wisisz 500 milionów dolarów. A Matka Rosja wydaje się mieć szeroką duszę, będzie  wybaczać wszystko, bo krewny, i zapominać o wszystkich brudach.

 

 

https://cont.ws/@sam8807/1720715

 

 

 

KOMENTARZE

 • Co znaczy prosi Sberbank?
  W kwietniu br rosyjski rząd kupił Sberbank
  https://www.vedomosti.ru/finance/articles/2020/04/10/827726-pravitelstvo-kupilo-sberbank

  więc jeśli Łukaszenko prosi o inwestycje to tak naprawdę adresatem prośby jest rosyjski rząd.
 • a
  A czemu Szanowna taka cięta na Łukaszenkę? Krzywdę jej jakąś uczynił, albo nie chciał?
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:38:13
  //A czemu Szanowna taka cięta na Łukaszenkę? Krzywdę jej jakąś uczynił//

  Każdy kto interesuje się Białorusią wie dlaczego.Więc skoro pan nie wie tuszę że nie bardzo pana zajmują te kwestie.A teraz ni stąd ni zowąd oczkuje pan wyczerpujących informacji na temat konfliktu który narasta od najmniej kilkunastu miesięcy.Miesięcy podczas których w dupie pan miałeś całą sprawę a teraz oczekujesz żeby kobita resztę niedzielnego popołudnia spędziła na opisywaniu panu tej zawiłej historii.


  PS
  zacznij się pan interesować "od teraz Informacja do informacji i tak z czasem powstaje niezły zbiór informacji co z kolei przekłąda się na wiedze w danym temacie.Tak więc:
  dwa dni temu Putin i Łukaszenko uczestniczyli w uroczystym odsłonięciu pomnika żołnierzy radzieckich poległych w operacji Mars.

  https://cdnimg.rg.ru/i/photogallery/2020/06/30/8c54f508c48c553/8c54f508c48c5531593516824.JPG

  https://ria.ru/20200703/1573842472.html
 • @ikulalibal 17:17:45
  Kolejny zawzięty "Białorusin".
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:38:13
  A cóż to, niekorowanego cara już i krytykować nie można?
 • @ikulalibal 17:17:45
  Może w skrócie. ''Łukaszenka wzywał do zabijania opołczenców na Donbasie, wsadził wielu obywateli Białorusi, którzy walczyli po stronie LDNR, handlował z Ukrainą ( ropą dla Ukraińskiej armii ), nie uznał Krymu, Osetii Południowej, Abchazji, odmówił uzgodnienia z nami podatków i opłat celnych, nie podpisał kart integracyjnych i faktycznie torpedował rozwój. „Rosja powinna prowadzić bardzo mądrą i powściągliwą politykę, ale w żadnym wypadku nie powinna polegać wyłącznie na Łukaszence, ponieważ ufanie tej osobie jest absolutnie niemożliwe - jego wartością jest osobista, nieograniczona władza. Ze względu na nią pójdzie zarówno na morderstwo swoich obywateli, jak i na zdradę swoich najbliższych sojuszników, a także na handel własnym krajem - dodał Bogdan Bezpalko"
  https://nsn.fm/policy/on-poidyot-i-na-ubiistvo-i-na-predatelstvo-rossii-posovetovali-ne-doveryat-lukashenko
 • @fretka 22:37:18
  Sprzedawał Ukrainie ropę i pochodne nawet a właściwie "zwłaszcza" po tym kiedy Rosja wprowadziła embargo na sprzedaż tego towaru na UPAdline.Tytułem kary boskiej nieomal natychmiast pojawiła się "zanieczyszczona ropa" co spowodowało czasowe wstrzymanie przesyła do Białorusi. To wiadomo.To jest proste.
  Ale jest tam jeszcze inny powód bodaj czy nie najważniejszy.Idzie o jakiś "podatkowy manewr" wprowadzony jeszcze przez rząd Miedwiediewa.
  Tyle razy powtarzam że nie znam się na tych ekonomicznych meandrach!
  Dużo jest materiałow ale co z tego jak moja gojowska głowa tego nie ogarnia https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=%D0%9D%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D1%8B%D0%B9+%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D0%B2%D1%80
  Dobrzy ludzie starają sie jak mogą aby to wytłumaczyć w jak najprostszy sposób a ja dalej nie rozumiem.Jakby grochem o ściane.
  https://www.youtube.com/watch?v=JhpYBwxe0UU&t=542s
  a pojąć byłoby wskazane bo to ma jakiś związek z tym sporem z Łukaszenko https://www.youtube.com/watch?v=YZ2jjuQe6AU

  Więc może ty fretka coś z tego zrozumiesz i w dwu zdaniach przybliżysz?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY