Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
25 postów 2647 komentarzy

fretka

fretka - Dresiara

Choroszy kapitalista..., dobry.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kolejny wynalazek na korzyść robola: rodzaj oparcia dla tyłka - prawie sofa według standardów pracodawców! - tak, aby pracownicy mogli z łatwością stać przez cały dzień.

 

https://cont.ws/uploads/pic/2020/8/pasted%20image%200%20%283%29.png

Kapitalistyczni innowatorzy znowu zajęli się najbardziej pokrzywdzonymi - a ktoś powiedział, że tylko w socjalizmie troszczą się o sieroty i biednych! - i wymyślił to stoisko. Dlaczego takie urządzenie jest najbardziej przydatne dla pokrzywdzonych? Ponieważ najniżej opłacane zawody muszą pracować na stojąco - są to pracownicy fabryk na liniach montażowych, pracownicy handlu detalicznego, ochroniarze, gabinety kosmetyczne, pracownicy gastronomii itp.

 

https://cont.ws/uploads/pic/2020/8/pasted%20image%200%20%285%29.png

W Wielkiej Brytanii jest około 11 milionów pracowników ‘’na nogach’’. W Stanach Zjednoczonych, według Bureau of Labor Statistics, pracownicy spędzają średnio 39% czasu w pozycji siedzącej, a 61% w pozycji stojącej. Nie wspominając o innych, mniej rozwiniętych krajach.

https://cont.ws/uploads/pic/2020/8/pasted%20image%200%20%287%29.png

Być może pracodawcy będą hojni i pozwolą pracownikom zabrać ze sobą ten gadżet - ci ostatni powinni oczywiście zadbać o własne zdrowie i je kupić, bo jak się okazało, taka ilość czasu spędzona na nogach może mieć poważne konsekwencje: w pierwszej kolejności, oczywisty ból nóg i pleców; po drugie, ludzie, którzy spędzają większość czasu pracy na nogach, są dwukrotnie bardziej narażeni na choroby układu krążenia.

Oczywiście Biuro Statystyki Pracy i wszyscy badacze jednomyślnie zalecają pracodawcom zapewnienie przerw i odpoczynku w pozycji siedzącej, jeśli pracownik poczuje się zmęczony. Ale od kiedy to prywatni właściciele są znani jako właściciele kurortów?

Wyobraź sobie fabrykę, w której pracownicy mogliby odpoczywać, kiedy chcieli? Tak, daj im wolną rękę, będą chcieli więcej. Na przykład godzinna przerwa na lunch lub płatne zwolnienie chorobowe. Toż to będzie jak w socjalizmie!

P.S Kto by pomyślał, że Stalin chciał wprowadzić sześciu a nawet pięciu godzinny dzień pracy.

... błędem byłoby sądzić, że można osiągnąć tak znaczący wzrost kulturowy członków społeczeństwa bez większych zmian w obecnej sytuacji na rynku pracy. Aby to zrobić, musimy najpierw skrócić dzień roboczy do co najmniej 6, a następnie do 5 godzin. Jest to konieczne, aby zapewnić członkom społeczności wystarczająco dużo wolnego czasu na wszechstronne wykształcenie. W tym celu konieczne jest ponadto wprowadzenie obowiązkowej edukacji politechnicznej, która jest konieczna, aby członkowie społeczeństwa mieli możliwość swobodnego wyboru zawodu i nie byli przywiązani do jednego zawodu na całe życie ...
Józef Stalin, „Ekonomiczne problemy socjalizmu w ZSRR”, 28 września 1952

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A8%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%B0%D1%81%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D0%B9_%D1%80%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D1%87%D0%B8%D0%B9_%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D1%8C

https://cont.ws/@gemonfelix/1744768

KOMENTARZE

 • A więc jednak!
  //... błędem byłoby sądzić, że można osiągnąć tak znaczący wzrost kulturowy członków społeczeństwa bez większych zmian w obecnej sytuacji na rynku pracy. Aby to zrobić, musimy najpierw skrócić dzień roboczy do co najmniej 6, a następnie do 5 godzin. Jest to konieczne, aby zapewnić członkom społeczności wystarczająco dużo wolnego czasu na wszechstronne wykształcenie. W tym celu konieczne jest ponadto wprowadzenie obowiązkowej edukacji politechnicznej, która jest konieczna, aby członkowie społeczeństwa mieli możliwość swobodnego wyboru zawodu i nie byli przywiązani do jednego zawodu na całe życie ...
  Józef Stalin, „Ekonomiczne problemy socjalizmu w ZSRR”, 28 września 1952//

  A to suka! ani słowem nie wspomniał że to tamtejsi lekarze wybadali i wyeksperymentowali że człowiek najbardziej wydajny jest w czasie pierwszych pięciu godzin pracy.Że niby taka jest człowiecza fizjologia iż po 5 godzinach efektywność pracy znacznie się obniża.Debile jedne!
 • @ikulalibal 13:33:19
  No i co byśmy zrobiły bez tych wspaniałych kapitalistów. Kto by nam wymyślił antydepresanty.
 • @fretka 13:45:06
  // No i co byśmy zrobiły bez tych wspaniałych kapitalistów.Kto by nam wymyślił antydepresanty. //

  I fast foody.I jeszcze pralnie.A choć trwają spory co do autorstwa to zauważyć należy że różnica między tamtejszym kapitalizmem i tamtejszym socjalizmem polega głownie na tym że na pewnych "wynalazkach" kapitaliści zarabiali a w socjalizmie ich (wynalazków) koszty pokrywano z budżetu.Brrr,ohyda.
  Tak na przykład w socjalizmie ubrdano sobie że sens człowieczego istnienia zasadzą się w stopniu w jakom jednostka się realizuje. Przeto starano się aby wszystkie czynności bytowe niepotrzebnie pochłaniające czas i uwagę zminimalizować poprzez nowoczesne rozwiązania.Zakupy,gotowanie,zmywanie garów w drodze "żywienia zbiorowego" i produkcję półfabrykatów spożywczych.Zaś pranie suszenie i prasowanie w miejskich pralniach samoobsługowych których sieć dość wydajnie objęła wielkie,średnie i mniejsze miasta ZSRR.Ceny za owe ułatwienia były niskie bo dotowane dzięki czemu same usługi szeroko dostępne.
  W kapitalizmie na fast foodach od chwili wynalazku do dziś trzepie się dużą kasiorę.O pralniach nie wspominam bo w wyżej wymienionym celu (trzepanie kasiory), w USA do dziś istnieje zakaz posiadania pralek w wynajmowanych mieszkaniach.
  Jednak skutek jest taki że z naszych barów mlecznych śmieją się do dziś, a z zakazu posiadania pralek nikt nie dowcipkuje.Więc gdyby nawet nie było żadnych innych argumentów to już sam ten fakt dowodzie wyższości kapitalizmu nad socjalizmem.
 • @
  Takie plany w ZSRR ponoć były (dot skrócenia czasu pracy) lecz ,,wzięły w łeb" z powodu wyścigu zbrojeń i w ogóle wyścigu z kapitalistami z Zachodu. Jednak furtka została pozostawiona: praca na pół, czy na 3/4 etatu. Tyle że wtedy i wynagrodzenie było niższe. Ja sam u siebie zaobserwowałem że w po szóstej godzinie pracy (za biurkiem) schodzi ze mnie powietrze. Chyba łatwiej było z pracą na budowie (niezbyt ciężką - pomoc blacharzy-dekarzy) w wymiarze 10h. Czytając Pani tekst (lubię Pani bloga) dopatrzyłem się w tekście śladu (poszlaki) że pochodzi Pani ze Wschodu. Polacy pochodzą właśnie ze Wschodu, tylko rzymska demagogia wybiła im to z jaźni, ale z pomocą przychodzi genetyka (oprócz historii).
 • @Oracz 15:00:27
  Dziękuję za uznanie ale jestem tylko skromnym tłumaczem. Tłumacze, co mi w oko wpadnie. W 53 Stalina już nie było, przyszedł Chruszcz i rozpoczął wyścig zbrojeń, a cały plan z 5 godzinami poszedł w pindu. Ale to już zupełnie inna historia.
 • Chcę poruszyć dwa problemy współczesnego kapitalizmu.
  1. Praca ludzka jest najdroższym czynnikiem produkcji. Oczywiście są prowadzone są poszukiwania aby znaleźć jak najtańszego robotnika najemnego. W wielu krajach są to "robotnicy migracyjni". W Kanadzie nie byłoby żywności bez migrantów z Meksyku. Teraz epidemia spowodowała zaostrzenia i specjalne rządowe restrykcje z tej przyczyny. Mimo tego na preriach w rolnictwie robotnicy są jak co roku.
  Oprócz tego bezustannie są prowadzone prace badawcze, aby pracę roboczą zastąpić urządzeniem mechanicznym, co pozbawi część ludzi miejsc pracy.

  2. Coraz doskonalsze i bardzo wyspecjalizowane maszyny, wymagają od zatrudnionych robotników coraz większego przygotowania. Teraźniejszy "robociarz", oprócz znajomości technologii materiałów jakich używa, bardzo często musi umieć programować własną maszynę, a tym samym musi mieć dobre przygotowanie zawodowe. Obecnie już jest mniej "robociarzy". a więcej współpracowników, "associates".
 • @fretka 16:33:28 Zmniejszenie miejsc pracy wymusi krótszy
  tydzień pracy. Nastąpi inny sposób organizacji pracy, część pracowników będzie pracować skrócony tydzień pracy a następna grupa pozostałe dnie. Może też być skrócony dzień pracy i następna zmiana będzie pracować dalej.
 • @fretka
  Salute 5*

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY