Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
25 postów 2647 komentarzy

fretka

fretka - Dresiara

Najgroźniejszy wróg Nowalnego się zamordował

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Największy krytyk Nowalnego został zamordowany w swojej celi.

"Tesak" należał do tej kategorii ludzi których celnie określają słowa wypowiadane w związku z jego śmiercią przez wielu znanych osób:za życia trudno było darzyć go sympatią,nie sposób nie odczuwać głębokiego żalu i współczucia na wieść o jego śmierci.
Naprawdę nazywał się Maksym Marcinkiewicz i z uwagi na rosyjsko-polsko-białoruskie związki rodzinne można nazwać go "trzystu procentowym Słowianinem".
Dzieciństwo Tesaka przypadło na burzliwe 90-siąte nic więc dziwnego że chłopak poszedł w skinhedy.
https://en.wikipedia.org/wiki/Maxim_Martsinkevich
Jednak prosta skinhedzka robota polegająca na ganianiu nielegalnych emigrantów ze średniej Azji szybko zaczęła go nudzić i szukał nowych formuł dla swojej działalności.Brylował na "ruskim marszu",imprezie kiedyś popularnej ale stopniowo tracącej na znaczeniu. https://en.wikipedia.org/wiki/2006_Russian_march ,w lokalnych i internetowych telewizjach jak również na rozmaitych akcjach o charakterze nacjonalistycznym.
Ale i to stało się dla niego przyciasne.Chłopak był bardzo utalentowany,zakończył koledżu o profilu artystycznym ale z wyższej uczelni został relegowany z uwagi na swą (już wówczas głośną) działalność społeczną.A że Tesak miał wyobraźnie to wymyślił akcję:"polowanie na pedofila".Początkowo w Moskwie a wkrótce we wszystkich większych miastach Rosji rozpoczęły się "łowy".Tesakowi aktywiści podszywali się pod kilkunastoletnie dzieci płci obojga i w sieciach społecznościowych prowokowali do tego aby jacyś dorośli wujaszkowie nawiązali z nimi kontakty o określonym charakterze.Na umówione spotkanie udawali się dobrze zbudowani ludzie Tesaka (w Moskwie z samym Tesamiem na czele) i rozprawiali się z "wujaszkiem". Rozprawiali się w sposób daleki od prawa:bili,poniżali,upubliczniali jego dane,filmy i fotografie z "polowania" umieszczali w necie (do dziś jest ich dość sporo).
"Polowanie na pedofila" budziło i do dziś budzi mieszane uczucia.Bo to z jednej strony niezaprzeczane bezprawie i lincz ale z drugiej fakt że to Tesak ze swoimi ludźmi a nie policja i sądy ze swoimi prawami i regułami,przez wiele miesięcy siali strach wśród zboczeńców.To dzięki akcji Tesaka zdemaskowano wielu pedofilów w tym pełniących wysokie funkcje urzędnicze.Na przykład herszta moskiewskich komorników

https://www.znak.com/2013-06-11/vysokopostavlennyy_silovik_poymannyy_v_moskve_po_podozreniyu_v_pedofilii_okazalsya_vyhodcem_iz_tyume

Równolegle do akcji "polowanie na pedofila" trwała akcja "polowanie na narkodilera".Z uwagi na specyfikę narkotycznego biznesu w ręce Tesaka wpadały egzemplarze znajdujące się na najniższym szczeblu drabiny narkobiznesu,w 99 % czynni narkomani więc akcja nie przynosiła tak spektakularnych efektów jak łowienie pedofilów.
Na tym etapie nie było chyba człowieka który nie słyszałby o Tesaku i jego działalności.
Mniej więcej w tym czasie "rosyjska opozycja" zaczęła się powoli zbierać z klęsk pierwszych lat wieku XXI.Zbierać,inwentaryzować,obmyślać strategię.Były to pojelcynowskie złogi liberałów i demokratów typu Niemcow Kasjanow,Weinstein (Kasparow) + aktyw radia Echo Moskwy,wszyscy i każdy z osobna po 100-kroć skompromitowani bez dużych szans na dalsze sukcesy polityczne.
Ale nie wszyscy,byli też przedstawiciele nowej generacji teoretycznie bez politycznej przeszłości.Na przykład Aleksej Nowalny wywodzący się z młodzieżówki partii "jabłoko" czyli naszej unii demokratycznej.Opozycyjna starszyzna wyznaczyła Nowalnemu rolę "nacjonalisty" który skupiłby wokół siebie elektorat o takim właśnie nastawieniu.Ale ten obszar był już zajęty.Niepodzielnie królował na nim Maksym Marcinkiewicz zwany Tesakiem.
Nowalny postanowił pozbyć się Tesaka wysyłając go do więzienia.
W tym celu złożył doniesienie do prokuratury tyczące tego że Marcinkiewicz łamie 282 artykuł kodeksu karnego mówiący o nawoływaniu do etnicznych nienawiści.

https://s.ura.news/images/news/upload/news/397/669/1052397669/4632868da15d8c5d3536995d1947af28_760x0_453.604.0.0.jpg

https://s.ura.news/images/news/upload/news/397/669/1052397669/a933a3a0a0c2bce1ee77df8158dba7b8_760x0_453.302.0.0.jpg

Skoro zostało złożone doniesienie prokuratura nie miała innego wyjścia niż wyjaśnić sprawę.W ten sposób zaczęły się kłopoty Tesaka z prawem.Owszem,w przeszłości bywały oskarżenia o "drobne chuligaństwo","zakłócanie porządku publicznego","stawianie oporu funkcjonariuszom" itp ale oskarżenie z artykułu 282 kk to gruby zarzut zawsze kończący się więzieniem

https://m.politnavigator.news/wp-content/uploads/2018/10/o3s9kr0ja2c9.jpg

I gdyby jeszcze Nowalny robił to z otwartą przyłbicą ale nie.To śmierdziel i tchórz więc donosił na Tesaka a równocześnie utrzymywał że jest za usunięciem z kodeksu karnego artykułu 282. Jeśli tylko zostanie prezydentem

https://www.youtube.com/watch?v=KFtY9uzLk9s

Media twierdzą że największym wrogiem Nowalnego jest Putin ale jakimż wrogiem dla PUTINA może mieć ktoś kogo poparcie nie przekracza 2 % ? (patrz wyniki z niedzielnych wyborów).
Prawdziwym wrogiem Nowalnego był Tesak a najzawziętszym wrogiem Tesaka był Nowalny.Zazwyczaj Nowalny postrzegany jest jako bezbronna jednostka stojąca oko w oko z nieprzyjazną machiną państwa ale to mit.Jego teść Borys Borysowicz Abrosimow był silnie umocowanym w strukturach KGB figurantem pracującym na "kierunku brytyjskim".
https://news.rambler.ru/other/44712084-biografiya-yulii-navalnoy/

Nowalny prawdopodobnie wykorzystywał wpływy teścia po to aby prześladować Tesaka.Jest też prawdopodobne że teściowi zawdzięcza to że uchodzą mu sprawki za które kto inny nie wychodziłby z pierdla.
Tak rozpoczęła się długa a bezpardonowa walka Nowalny -Tesak a jej echa do dziś można odnaleźć choćby w internecie.Po Nowalnym jak zwykle wszystko spływało jak po gęsi zaś dla Tesaka było to jedno długie pasmo:procesów,oskarżeń,apelacji,amnestii,uchyleń,wyroków,odsiadek,uwolnień itd.Do wczoraj.Bo wczoraj w więziennej celi Tesak się zamordował.Na wszelki wypadek dubeltowo.Podciął sobie żyły a kiedy już umierał to się powiesił.Przynajmniej tak wynika z dwóch pożegnalnych listów które pozostawił.Tesak do tego stopnia był przebiegły i chytry że zrobił wszystko aby jego śmierć wyglądała na zabójstwo.Teraz wszyscy,nawet ci najbardziej "poprawni politycznie", domagają się gruntownego śledztwa i ukarania winnych.W dodatku równo z informacją o śmierci Tesaka jakaś "niewidzialna ręka" zamieściła w sieci zdjęcie Tesaka sprzed kilku dni.Na zdjęciu widać ślady sińców i drobnych urazów będących skutkiem pobicia.
https://ug.tsargrad.tv/news/tesaka-izbili-za-nedelju-do-smerti-opublikovano-poslednee-prizhiznennoe-foto-neonacista_281646

Wczorajsza informacja o śmierci Maksyma Marcinkiewicza wielce mnie zaskoczyła ale jeszcze bardziej zaskoczyła mnie reakcja mediów.Sam Sołowiow poświęcił Tesakowi całą godzinę swego programu. (od 22 minuty)

https://www.youtube.com/watch?v=aIF326IjD7Y

Za tym że Marcinkiewicz nie popełnił samobójstwa przemawia wiele.A jeśli to zabójstwo to powstaje pytanie kto? Jakiś mściwy a wpływowy pedofil? mało prawdopodobne żeby akurat teraz a nie 3,6 czy 8 lat temu.Wielu łączy tę śmierć z Nowalnym a konkretnie z jego zapowiedzią powrotu do kraju."Do kraju"miał również "powrócić" Tesak po kilkuletnim pobycie w czelabińskim więzieniu.
Powrócić odmieniony bo w więzieniu bardzo zbliżył się do cerkwi i choć nie zmienił poglądów to odszedł od ostrej, odpychającej retoryki.Ciągle jeszcze młody,inteligentny działacz znany z głośnych budzących ciche poparcie akcji,karany przez "system",wolny od jakichkolwiek podejrzeń o związki z fundacjami niosącymi demokrację.A na przeciw niego skompromitowany związkami z zachodnimi specsłużbami i powszechnie znienawidzony Nowalny.Czy mogli funkcjonować w jednej przestrzeni? czy których musiał odejść aby nie robić konkurencji drugiemu? Oto jest pytanie.

Autor: Ikulalibal

KOMENTARZE

 • Ikulalibal
  Przepraszam, że opublikowanie postu trochę trwało, ale mam usprawiedliwienie.
  Musiałam Arbajt. A Arbajt, jak to się mówi, Macht Fraj.
  Już prawie mnie stać na ten cholerny stojak z przedostatniej notki.
  Pozdrawiam Serdecznie.
 • Bardzo dobry tekst.
  Z tym Nawalnym to saga dopiero się zaczyna!
  Nowiczok znaleziono na butelkach z których Nawalny pił wodę w hotelu. A nie było Nowiczoka w herbacie, którą pił na lotnisku, o której tyle pisano poprzednio.

  Otóż dzisiaj pokazano jak w hotelu ludzie Nawalnego te butelki, z wielką ostrożnością brali. Te butelki przywieziono do niemieckiego szpitala i tam znaleziono Nowiczoka. A woziła je koleżanka mieszkająca w Anglii. Kiedy to było to nie ma daty.
  https://www.rferl.org/a/navalny-s-team-say-he-was-poisoned-in-hotel-room-not-at-airport/30843928.html

  A wścibski profesor William Dunkerley z Ameryki, zaczął to bardziej dokładnie śledzić i skomentował, że to "Project Schnauzer" czyli taka sztuczka polityczna w określonym jakimś celu.

  Ten profesor, to zaczął wszystkich naciskać na informacje. Niemcy ponoć wysłali informacje wszystkim państw, oprócz Rosji. Podobno nawet wysłano informacje dla Organization for the Prohibition of Chemical Weapons (OPCW). A od nich może nawet Rosja dostać informacje.

  To ten profesor chciał informacje z każdego tego źródła. Naciskał nawet szpital, dlaczego Merkel mówiła o tym Nowiczoku. Wreszcie szpital mu , odpowiedział, że jak będą mieć jakieś informacje, to je przekażą. A nie będą komentować niczyjej wypowiedzi, czy insynuacji.

  Organization for the Prohibition of Chemical Weapons (OPCW) odpowiedzieli, że nic nie dostali i nic nie mają.
  https://www.eurasiareview.com/16092020-project-schnauzer-merkels-plot-to-spike-us-russia-tensions-interview/
 • @Anna-PK 22:05:04
  //Nowiczok znaleziono na butelkach z których Nawalny pił wodę w hotelu//

  Jeśli trafia się na coś takiego należy natychmiast przerwać lekturę.Szkoda czasu.Czy naprawdę na ma w zachodnich mediach ani jednego specjalisty który wyjaśniłby prostym ludziom że:
  nowiczok nie istnieje.To nazwa wymyślana dla celów propagandowych.
  Istnieje gazowa substancja chemiczna o skomplikowanej formule i nazwie wyrażonej szeregiem tajemniczych liter i cyfr.Opracowany na przełomie 70/80 gaz (zgodnie z opiniami wynalazcy) był alternatywą bomby atomowej.Bomby atomowe sieją śmierć ale i spustoszenia,nowy wynalazek miał sieć wyłącznie śmierć nie dokonując zniszczeń.Gaz cechuje się niewiarygodną wprost toksycznością.Jego objętość mieszcząca się w kilku kroplach zabija setki ludzi w ciągu kilku minut.Nie istnieje bezpieczna dawka.Nie da się go zastosować w odniesieniu do jednego tylko człowieka bo nie bez przyczyny wymyślony został jako broń MASOWEGO rażenia.
  Więc ilekroć usłyszy pani o nowiczku na butelce lub klamce "posmarowanej" nowiczokiem niech się pani uśmiechnie i poszuka czegoś bardziej wiarygodnego.
 • @Anna-PK 22:05:04
  Nie będąc wścibska jak profesor ale mam jedno pytanie.
  Czy tak wygląda osoba otruta zabójczym środkiem bojowym. Dlaczego rodzina Nowalnego ma maseczki a niema ochroniących ubrań jak w sprawie Skrypalów.
  https://sun6-13.userapi.com/mP2jz2hOLda2Sb9unNr7WsXXcDwfSO17-rMLQQ/EoVE48VPp3I.jpg
 • @fretka 22:30:37
  Wygląda jak zwykły pacjent po wycięciu wyrostka robaczkowego. Ma dwudniowy zarost. Czy ktoś go tam golił? Facet leżał w śpiączce zatrutym straszliwym środkiem bojowym prawie miesiąc. Dlaczego monitor z tyłu jest zamazany. Pytam bo nie wiem.
 • @ikulalibal 22:25:52 Tu akurat nie o mnie się rozchodzi!
  Dla intryg politycznych, to nie ma znaczenia, w co ja wierzę.

  Mnie interesuje ten cel, w jakim cała ta intryga jest kreowana. W końcu ten medialno-polityczny wysiłek ma jakiś cel, ale jaki? W jakim celu jest nakręcane to medialne przedstawienie?

  //Więc ilekroć usłyszy pani o nowiczku na butelce lub klamce "posmarowanej" nowiczokiem niech się pani uśmiechnie i poszuka czegoś bardziej wiarygodnego.//

  A czy wierzy Pan w sankcje, które być może będą nałożone na Rosję?
  Jeżeli historia z "nowiczokiem" nie jest wiarygodna, to może sankcje też są tylko urojeniem? A skąd taka gorączka w polskiej polityce? Jak Pan myśli, czy polskie władze wierzą w historię z "nowiczokiem" czy nie?
 • @Anna-PK 22:48:37
  //czy polskie władze wierzą w historię z "nowiczokiem" czy nie?//

  To akurat nie jest istotne. Istotne jest to co każe robić pan i władca. "Polskie" władze nie są od myślenia.
 • @Anna-PK 22:48:37
  A podobno ludzie chodzą i głosują na te władzę.
  I to się nazywa Demokracją.
  A ja twierdzę, że bzdura!
  To Dyktatura Ideokracji.
 • @Anna-PK 22:48:37
  //Mnie interesuje ten cel, w jakim cała ta intryga jest kreowana.//

  To akurat wiadomo od lat.Celem jest postawienie Rosji na forum ONZ oficjalnego zarzutu o stosowanie broni chemicznej a następnie uzyskanie zgody międzynarodowej społeczności na "pokojową misję" w celu zlikwidowania rosyjskiej broni masowego rażenia.
  https://baotayninh.vn/image/fckeditor/upload/2020/20200814/images/125_2020-06wilkersonsub-inyt-videosixteenbyninejumbo1600.jpg

  Istnieje dziesiątki trucizn zabijających skutecznie i bezśladowo jak nie przymierzając Ibna al-Khattaba którego ruskie służby wykasowały nie zbliżając się do niego na odległość mniejszą niż 80 km. https://en.wikipedia.org/wiki/Ibn_al-Khattab#Death_and_legacy
  Ale co komu z takich trucizn których nie mają statusu broni masowego rażenia.Nic.
  Dlaczego nikt nie pyta co to za piekielna broń masowego rażenia która nie zabija.Co to za specsłużby które nie są w stanie (a przecież wiadomo że są) zabić jednego czy dwu zasrańców.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:59:55 Rozumiem, że Ty myślisz,
  to powiedz ; jaka jest przyczyna tej całej komedii?

  //To akurat nie jest istotne. Istotne jest to co każe robić pan i władca. "Polskie" władze nie są od myślenia.//
 • @ikulalibal 23:11:11 ONZ będzie chciał wojny? A w Radzie Bezpie-
  czeństwa są Chiny i Rosja, oni się nie zgodzą. To jest z góry wiadomo.
  Merkel pójdzie na wojnę z Rosją? Bardzo niejasna kombinacja.
  //To akurat wiadomo od lat.Celem jest postawienie Rosji na forum ONZ oficjalnego zarzutu o stosowanie broni chemicznej a następnie uzyskanie zgody międzynarodowej społeczności na "pokojową misję" w celu zlikwidowania rosyjskiej broni masowego rażenia.//
 • @ikulalibal 23:11:11
  Kiedy około 2009 r opublikowano dokumenty związane z organizacją operacji przeciwko Ibnowi al-Khattabatowi to od razu rozległ się lament dziennikarzy Echa Moskwy."Dobry boże otruto go! to koszmar.Po drodze mogło zginąć tylu niewinnych ludzi ! cóż za nieodpowiedzialność!"
  I wówczas wyjaśniono im że nie tylko nikt nie zginął ale nie mógł zginąć gdyż toksyna przygotowana była wyłącznie dla Ibna al-Khattaba dając tym samym do zrozumienia że jad działał wyłącznie w połączeniu z jego DNA.
 • @Anna-PK 23:21:14
  //A w Radzie Bezpie-
  czeństwa są Chiny//

  A polityka to tylko polityka i bezpieczniej z góry nie robić optymistycznych założeń.

  //Merkel pójdzie na wojnę z Rosją//

  No przecież poszła.Wprawdzie eksperci mówią że przymuszona,że niechętnie ale poszła.W powietrzu wisi zamknięcie projektu potok pólnocny 2 w które Niemcy włozyli kupe kasy i który jest im potrzebny ale jak USA się uprą to Niemcy skapitulują.
 • @ikulalibal 23:30:56 NS2 pewnie będzie zatrzymany, co nie znaczy,
  że do niego nie można będzie wrócić.

  A może Merkel chce nacisnąć Putina i uzyskać jakieś ustępstwa? A może to jest gra aby ustalić, kto naprawdę rządzi w Europie? Czy rządzi tam USA z NATO, czy rządzą Niemcy ze swoją gospodarczą ekspansją, czy rządzi Rosja ze swoimi gazociągami?

  Poczekamy na rozwiązanie tej zagadki, która jest między komedią a tragedią.
 • @Anna-PK 23:43:03
  "A może Merkel chce nacisnąć Putina i uzyskać jakieś ustępstwa?"

  Niemcy potrzebują NS2 znacznie bardziej niż Rosja.
 • @Pedant 23:58:36 Komu na czym zależy... to też nie jest jasne.
  //Politycy w Niemczech ostrzegają byłego kanclerza Schrödera, aby opuścił rosyjskie stanowiska//

  '//Część polityków kwestionowała też, po ataku na Nawalny, czy Niemcy powinny kontynuować prace nad projektem gazociągu Nord Stream 2 - w którym formalnie JEDYNYM udziałowcem jest rosyjski koncern Gazprom //-
  https://www.dw.com/en/gerhard-schr%C3%B6der-russia-germany/a-54829142
  //Nie, to nie była aneksja Krymu przez Rosję, nie inwazja na dużą skalę w regionie Donbasu, nie zestrzelenie samolotu Malaysia Airlines Flight MH17 (który zabił wszystkie 298 osób na pokładzie samolotu pasażerskiego), a nie podstępne masowe rozstrzelanie setek nieuzbrojonych ludzi w pobliżu Iłowajska. Wydarzenia - a właściwie zbrodnie wojenne - z 2014 roku nie zdenerwowały Wolfganga Ischingera; mimo wszystko idea strategicznego partnerstwa między Niemcami a Rosją pozostała na porządku dziennym. A teraz, gdy Navalny zapadł w śpiączkę, nagle świat wywrócił się do góry nogami.//
  https://www.dw.com/en/opinion-in-wake-of-navalny-attack-what-will-become-of-german-russian-relations/a-54820602
 • @Anna-PK 00:25:49
  // gdy Navalny zapadł w śpiączkę,//

  Nie zapadł o tym wiadomo już od 10 dni.
  Nowalny został wprowadzony w stan farmakologicznej śpiączki z powodu silnego bólu którego nie można było opanować innym sposobem.Trudny do zniesienia,opasujący ból jest charakterystyczny dla ostrych chorób trzustki stąd jedna z pierwszych ( i chyba najbardziej prawdopodobnych) wersji o pankreatitie (zapalenie trzustki).
  Krzyk Nowalnego wywołany bólem https://www.youtube.com/watch?v=Yt5Kch93fUQ
  Jeśli nie symulował pajac jeden, to chyba musiał bardzo cierpieć skoro tak darł morde.

  PS
  kontakt z wiadomym gazem bojowym wywołuje błyskawiczny paraliż systemu nerwowego skutkiem czego krzyk jest całkowicie niemożliwy..
 • Białoruś oficjalnie zamyka granice z Polską i Litwą, a także wzmacnia ochronę granicy z Ukrainą
  „Nie chcę, aby mój kraj był w stanie wojny. Co więcej, nie chcę, aby Białoruś i Polska, Litwa zamieniły się w teatr działań wojennych, w którym zostaną rozwiązane nie nasze sprawy. Dlatego dziś stoję przed salą najpiękniejszych, najbardziej zaawansowanych patriotów chcę zaapelować do narodów Litwy, Polski i Ukrainy: powstrzymajcie swoich szalonych polityków, nie pozwólcie wybuchnąć wojnie! (C) Łukaszenko

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY